Dubai Dil Okulları

Dubai dil okulları, BAE’nin Dubai şehrinde yer alan ve İngilizce dil eğitimi veren okullardır. Dil eğitimi alırken çalışma izni avantajı sunan Dubai’de, İngilizcenizi aynı zamanda konuşarak geliştirirsiniz.

Dubai, 2000’li yılların başlarından itibaren modern anlamda metropol haline gelmeye başlamıştır. Özellikle turizm, alışveriş, eğlence için uygun hale getirilen Dubai, dünyanın büyük merkezlerinden biri haline gelmiştir.

İngilizce öğrenmek isteyen adaylar için hem çalışma izni hem de vize kolaylıkları açısından avantajlıdır. Aylık kazanç imkanlarıyla eğitim alırken, masraflarınızı karşılayabilmeniz mümkündür. Uzun dönem eğitimlerde çalışma ve oturum izni vermektedir.

Dubai Dil Okulları’nda İngilizce Eğitim

Dubai’de dil okulları, İngilizce yabancı dil eğitimi vermektedir. Avrupa kökenli okullarda modern ve konuşmaya dayalı eğitim alırsınız. Eğitimler haftada 15 saatten başlayıp yoğun programlara göre tercih edilebilmektedir. Dilediğinizde IELTS veya TOEFL hazırlık kursları da alabilirsiniz. Çalışmayı da düşünen adaylar, çoğunlukla haftada 30 ders yerine 15 dersi tercih etmektedirler. Dil okulları genellikle öğrencilerin taleplerine ve İngilizce seviyelerine göre eğitim planlaması yapar.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer şehirlerinden farklı olarak tamamen yabancılara açık bir şehirdir. Turistler, işletmeciler, öğrenciler ve çalışanların hemen hemen hepsi yabancıdır. Şehirde ortak dil olarak İngilizce konuşulur. Bu da öğrencilerin iyi derecede konuşma pratiği yapmalarına imkan sağlamaktadır. Okulda ve çalışırken İngilizce dilde iletişim kuracağınız için, konuşma becerilerinizi geliştirirsiniz.

Dubai, hem eğitim hem turizm amacıyla son yıllarda en çok tercih edilen şehirlerin başında gelmektedir.

Dubai’de popüler yerler

Dubaide popüler yerler arasında şunlar bulunmaktadır:

1. *Burj Khalifa:* Dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa, muazzam bir mimariye sahip ve ziyaretçilerine şehri yüksekten görebilecekleri bir manzara sunuyor.

2. *Dubai Mall:* Alışveriş, yeme içme ve eğlence için geniş bir alan sunan Dubai Mall, dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biridir.

3. *Palm Jumeirah:* Yapay bir ada olan Palm Jumeirah, lüks oteller, villalar ve plajlarla ünlüdür.

4. *Dubai Marina:* Modern gökdelenlerin çevrelediği şık bir marina bölgesidir. Restoranlar, kafeler ve alışveriş imkanlarıyla bilinir.

5. *The Dubai Fountain:* Burj Khalifa’nın önünde yer alan devasa şelaleler, ışık ve müzikle senkronize bir şekilde dans eden su gösterileri sunar.

6. *Burj Al Arab:* Yelken şeklindeki bu ultra lüks otel, Dubai’nin simgelerinden biridir.

7. *Dubai Museum:* Al Fahidi Kalesi’nde bulunan müze, Dubai’nin tarihini ve geleneklerini sergiler.

8. *Mall of the Emirates:* Alışveriş meraklıları için önemli bir destinasyondur ve içindeki Ski Dubai ile dikkat çeker.

Bu yerler, Dubai’nin zengin kültürü, alışveriş olanakları, modern mimarisi ve eğlence seçenekleri ile tanınan çeşitli cazibe merkezlerini temsil etmektedir.

Yaşam Maliyetleri

BAE’nin Dubai şehrinde yaşam maliyetleri harcamanıza ve kazancınıza göre değişmektedir çünkü asgari ücret yoktur. Ayrıca vergi sistemi de farklıdır.

Dubai’de yaşam maliyetleri ortalama 700-1200 dolar arasında değişmektedir. Belirtilen rakamlar aylık konaklama ücreti, market harcamaları, toplu taşıma kartı ve sosyal giderlere bağlı olarak belirlenmektedir. Dolayısıyla bir üst limit olmayacağı gibi, kişilerin alışkanlıklarına göre de değişmektedir.

Aylık otobüs kartları yaklaşık 100$, market alışverişleri ise aylık ortalama 100$-200$ civarındadır. Nasıl bir konaklamada kaldığınız, araç kullanıp kullanmadığınız, dışarıda yemek ve aktivitelere ne kadar para harcadığınız gibi detaylara göre aylık yaşam masrafları değişecektir.

Ücretli birçok aktivitenin yanında halk plajları, kamplar, akvaryum, havai fişek gösterileri gibi çeşitli ücretsiz aktiviteler de bulunmaktadır. Dubai safari turu, çöl gezileri ve buna benzer aktiviteler ise ücretlidir.

Burada hesaplamanız gereken, özellikle kira ve yemek masrafları olacak. Eğer kendi yemeğinizi kendiniz yapıyorsanız, maliyetler düşecektir çünkü her yerde olduğu gibi Dubai’de de restoranlarda yemek pek ucuz sayılmaz. Göreceli olarak fast-foodlar, diğer restoranlara göre ucuzdur.

Dubai’de konaklama

Dubai dil okulları, eğitim için gelen öğrencilerine konaklama imkanı da sunmaktadır. İsterseniz, okulların sizi yerleştireceği konaklamalarda kalmanız mümkün. Tabi ilk olarak gittiğinizde, paylaşımsız ve kendinize göre konaklama bulmak isteyeceksiniz. Birçok konaklama seçeneği de mevcut ama okulların konaklamaları da önceden haber vermeniz durumunda size kalacağınız süre için yer artıracaktır.

Konaklama maliyetleri, kalacağınız yerin türüne (otel, paylaşımlı ev gibi) değişmektedir. Okulların kendi sundukları konaklamalar fiyat olarak ortalama rakamlardadır. Kendiniz ev kiralamak isterseniz de aylık 600-1000 dolar aralığında konaklama bulabilmeniz mümkündür. (Güncel fiyatlar yaz ve kış dönemlerine ve kiralayacağınız konaklama sahibine göre değişecektir)

Dubai dil okulları
Dubai Dil Okulları; kaliteli eğitim, pratik vize süreçleri ve öğrenci çalışma izni sebebiyle en popüler okullar arasındadır.

Dubai dil okulları maliyetleri

Dubai dil okulu ücretleri, tercih edeceğiniz süreye göre değişkenlik gösterir. 4 haftadan 48 haftaya kadar eğitim alabilirsiniz. En popüler seçenek olan 24 haftalık eğitim ücretleri ortalama 6000$-7000$ aralığındadır. Genellikle bu ücretlere eğitim, kısa dönem konaklama, kayıt ve vize ücretleri dahildir. Bu rakamlar ortalamadır çünkü öğleden sonra veya akşam saati derslerini seçerseniz, 6 aylık programlar 4000 dolardan başlayabilmektedir.

Dubai Vize İşlemleri

Dubai dil eğitim programlarında vize süreçleri de eğitime göre değişmektedir. Kısa dönem programlarda turistik vizeyle seyahat edilir. Turistik vizeler ise genelde birkaç güne sonuçlanmaktadır. Eğitim vizeleri ise başvuru dönemlerine ve yoğun sezona bağlı olarak değişir. 4-8 hafta arasında sonuçlanabilmesi mümkündür.

Dil eğitim programlarıyla başvuru yaptığınızda, vize ücretleri ve vize danışmanlığı program ücretine dahil edilmektedir. Vizelere okulların sponsor olması sebebiyle, kolaylıkla vize onayı çıkmaktadır. Uygun profil ve doğru planlamalarda %100 vize onayı mümkündür.

Dil okulları maliyetleri için Front Yurtdışı Eğitim danışmanınızla görüşerek, kendiniz için en uygun planı erkenden yapabilirsiniz.

Dubai dil okullarında eğitim almak için;

-İsterseniz ücretsiz bilgi istek formumuzu doldurun ve sizi arayıp ücretsiz bilgilendirme yapalım

-Dilerseniz ofisimize telefon veya WhatsApp üzerinden ulaşın

-Ofisimizi ziyaret etmek isterseniz iletişim bölümünde ofisimizin konumunu görebilirsiniz.