İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulları, Büyük Britanya bölgesinde, İngilizce’yi yerinde öğrenebilmeniz için en etkili dil okullarıdır. İngiltere’nin Londra, Manchester, Brighton, Bournemouth ve daha birçok şehrinde dil eğitimi alabileceğiniz okullar mevcuttur. 1 haftadan 1 yıla kadar eğitim alabileceğiniz okullarda son teknoloji ile ve deneyimli eğitmenler eşliğinde dil eğitimi alabilirsiniz.

M.S. 5. yüzyıldan 1500’lü yıllarak kadar daha ağır bir dil olarak süregelmiş ve 1500’lerden sonra bugünkü halini almış olan İngilizce; ABD, Kanada ve Avustralya’dan önce bugünkü İngiltere topraklarında konuşulmaya başlanmıştır. İngiltere’de okullar bu tarihsel ve kültürel gelişimi takip etmiş, bununla beraber geleneklere de bağlı olarak kurallara uygun ve aksanlı bir şekilde eğitim vermeye devam etmiştir. Bu aksanlar ise günümüzde ortak İngilizce’de gayet anlaşılabilir şekilde konuşulan aksanlardır.

İngiltere Dil Okulları Eğitimleri

İngiltere dil okulları köklü ve kaliteli İngilizce dil eğitimi için her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir. British Council akreditasyonlarına sahip okullarda, hem kaliteli eğitim alırsınız hem de İngilizce pratik yapma imkanınız olur. Eğitimler Genel İngilizce, Yoğun İngilizce veya Mesleki İngilizce şeklinde verilebilmektedir. Haftada 15 saatten 30 saate kadar eğitim sunulmaktadır. İngiltere dil okulları fiyat ve kalite açısından öğrencilere çok fazla alternatif sunmaktadır. Herhangi bir yaş sınırlaması olmadığı gibi 7 yaştan itibaren eğitim imkanları vardır.

ingiltere dil okullarında ingilizce dil eğitimi
İngiltere Dil Okulları

İngiltere’de Dil Eğitiminin Avantajları

İngiltere’de dil eğitimi ile kariyerinize veya bir sonraki eğitim planınıza hazırlanabilirsiniz. Üniversitede lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyen fakat İngilizce bilgisi yeterli olmayan öğrenciler için birçok alternatif vardır. Eğitiminiz sonrasında IELTS sınavından alacağınız skor ile üniversitelere doğrudan bölüm başvurusu yapabilirsiniz.

İngiltere dil okulları ile işinizde de kendinizi ileriye taşıyabilirsiniz. Çalıştığınız kurumda daha iyi bir pozisyona yükselmek veya uluslararası müşterilerinizle çalışabilmek için dil eğitimi tercih edebilirsiniz. İletişim becerilerinizi geliştirmenize ve daha iyi bir kariyer elde etmenize yardımcı olacak dil eğitimleri için, istediğiniz minimum süreyle eğitim alabilirsiniz.

Dil Okullarında Eğitim ve Avantajları

İngiltere’de dil okullarında eğitim sürenizi ve programınızı, sizin ihtiyaçlarınız ve bütçenize göre belirlemekteyiz. Böylece ihtiyacınız olan eğitimi, belirlenen sürede alabilirsiniz. Sıfır İngilizce seviyesinden C2 seviyesine kadar eğitim mümkündür. Yurt dışı dil okulları için birçok seçenek mevcuttur. İngiltere ise İngilizce için en çok tercih edilen ilk 3 ülkeden biridir.

  • Birçok şehirde avantajlı dil okulları bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza, merkezi ya da daha sakin bir bölge olmasına ve bütçenize göre şehir seçebilirsiniz.
  • Uygun bütçeli İngiltere dil okulları ile kendi ülkenizde öğreneceğinizden çok daha kısa sürede İngilizce öğrenebilirsiniz.
  • İngilizceyi konuşulduğu ülkede öğrenip, konuşma pratiğiyle dilinizi geliştirme imkanları yakalarsınız. Böylece aksanınızı da geliştirirsiniz.
  • Yurt dışı yaşam deneyimi imkanına sahip olursunuz. Böylece CV’nizde fark yaratarak, iş hayatında bir adım öne geçeceksiniz.
Dil Okulu Maliyetleri

Dil okullarunda eğitim maliyetleri, eğitim almak istediğiniz süreye ve eğitim yoğunluğuna göre değişmektedir. 1 haftadan 1 yıla kadar eğitim alabilirsiniz. Alacağınız eğitimin süresine, okula, bölgeye ve eğitim yoğunluğuna göre maliyetler değişmektedir.

Birçok okulda eğitim haftalık 200-250 pounddan başlar. Okulların ücretleri haftalık olarak hesaplanır. Eğitim aldığınız süre arttıkça, haftalık eğitim ücretleri azalmaktadır. Böylece okulların avantajlı fiyatlarıyla, bütçenize göre daha uzun süre eğitim tercih edersiniz. En az 8-10 haftalık eğitimler dilinizi geliştirmenizde yardımcı olacak. Elbette bu kaldığınız sürede aldığınız eğitim yoğunluğu da etkili.

2023-2024 sezonu itibariyle, örneğin 3 aylık bir dil eğitimi Londra’da 2200 GBP ile 3000 GBP arasında değişmektedir. Bunun dışında örneğin Brighton veya Eastbourne şehirlerinde aynı eğitimi 1800-2000 GBP arasında alabilmektesiniz.

Konaklama Maliyetleri

Konaklama ücretleri İngiltere’de aile yanı veya öğrenci konaklamaları olarak ayrılır. Öğrenci konaklamalarında apart, student residence veya öğrenci yurtları (dormitory) seçenekleri bulunmaktadır. Genellikle aile yanı konaklamalar fiyat olarak daha uygundur. Ayrıca aile yanı konaklamalarda kahvaltı ve akşam yemeği de genellikle dahildir. Konaklama maliyetleri haftalık 180£ – 400£ arasında değişmektedir. Okula yakınlığına, konaklama şekline ve paylaşımlı olup olmamasına göre kendiniz seçersiniz.

İngiltere Dil Okulları ve Vize İşlemleri

İngiltere dil eğitimi için gerekli vize işlemleri, eğitim alacağınız süreye göre değişmektedir. 6 aya kadar olan eğitimlerde ziyaretçi vizesi ile seyahat edebilirsiniz. Sağlık sigortası yapılması zorunlu olmayıp, vize eğitim süresince 6 aya kadar verilebilmektedir. 6 aydan uzun süreli eğitimlerde ise öğrenci vizesi alınması gerekmektedir.

İngiltere’de öğrenci vizeleriyle ilgili daha fazla bilgi almak için Gov.UK Öğrenci Vizeleri web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Front Yurt Dışı Eğitim olarak, temsilcisi olduğumuz okullarda alacağınız eğitimlerde İngiltere dil okulları vize danışmanlığını ücretsiz olarak sunmaktayız.

İngiltere’de dil eğitimi almak için;

-İsterseniz ücretsiz bilgi istek formumuzu doldurun ve sizi arayıp ücretsiz bilgilendirme yapalım

-Dilerseniz ofisimize telefon veya WhatsApp üzerinden ulaşın

-Ofisimizi ziyaret etmek isterseniz iletişim bölümünde ofisimizin konumunu görebilirsiniz.