Yurt dışı dil okulları

Yurt dışı dil okulları, yabancı dilleri yurtdışında öğrenebilmeniz için kurulmuş eğitim kurumlarıdır. Birçok ülkede, özellikle ana dilde eğitimi yerinde alabilmeniz için dil okulları bulunmaktadır. Yabancı dili yerinde öğrenmenin dışında pratik imkanlarına da sahip olmak için yurt dışında eğitim tercih edersiniz. Dil okulları da bu eğitimi en verimli şekilde almanızı sağlar.

Yurt dışı dil okullarında eğitim

Birçok dil okulunda genel, yarı yoğun, yoğun ve süper yoğun eğitimler bulunmaktadır. Bu eğitimleri ihtiyacınız ve ne kadar sürede öğrenmek istediğinize göre tercihe edebilirsiniz. İngiltere, Kanada, İrlanda, Amerika, Avustralya, Dubai, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Malta’da İngilizce eğitimi veren kurumlar bulunmaktadır. Bunların dışında Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Çince ve Rusça eğitim alabileceğiniz birçok okul bulunmaktadır.

Front Yurt Dışı Eğitim olarak, istediğiniz her dilde eğitim alabileceğiniz seçeneği sunmaktayız. Örneğin Korece, Letonca veya Arapça gibi dilleri de öğrenmek isteyebilirsiniz. İstediğiniz dili öğrenebileceğiniz ülke ve eğitim kurumu planlaması yapılarak rahatlıkla eğitim almak mümkündür.

yurt dışı dil okulları
Yurt dışı dil okulları eğitimleri

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Yurtdışı dil okullarında eğitim alırken danışmanlık hizmetlerimiz ise ücretsizdir. Dil eğitimi alacağınız okulların resmi temsilcisi olmamız sebebiyle başvuru, kayıt ve vize danışmanlığı için sizden ek bir ücret talep edilmemektedir. Tercih edeceğiniz ülke, süre ve eğitime göre başvuru sürecinizi profesyonel bir şekilde yönetiyoruz. Danışmanlık sürecimiz ise öğrencilerimiz eğitimlerine başlayana kadar devam etmektedir.

Dil okulları neye göre tercih edilmelidir?

Dil okullarını öğrenmek istediğiniz dile, bütçeye ve çalışma izni verip vermemesine göre tercih etmelisiniz. Aynı dil farklı ülke veya okullarda mevcuttur fakat önemli olan sizin planlamanızdır. Bütçenizi gideceğiniz süreye göre ayarlayarak, en verimli şekilde eğitim alırsınız. Ayrıca okulların konumu, merkezi bölgelere uzaklığı, konaklama seçenekleri de önemlidir.

Konaklamalarda aile yanı konaklama, öğrenci yurtları, paylaşımlı öğrenci evleri gibi seçenekler bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz konaklama türüne göre yeme içme, hassasiyetleriniz, alerji veya diyet durumlarınızdan tutun, evcil hayvan bulundurmaya kadar birçok kriter sizin isteğiniz doğrultusunda belirlenir.

Yurt dışı dil okulları ücretleri

Yurtdışında dil eğitimlerinde okul ücretleri gideceğiniz ülkeye, eğitim süresine, konaklama seçiminize, eğitim yoğunluğuna göre değişmektedir. Örneğin bir dilde aylık 800 Euro’ya 1 ay eğitim alabileceğiniz gibi, 3000 Euro’ya 6 ay da eğitim alabilirsiniz. En uygun bütçeli ve en kapsamlı eğitim seçenekleri ile, istediğiniz dili yerinde öğrenebilirsiniz.

Dil okulu genellikle haftalık olarak hesaplanır. Süre uzadıkça eğitim fiyatları düşmektedir. Temsilcisi olduğumuz okullarda ise %25’e varan eğitim ücreti indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz. Yurt dışı dil okulları ücretleri ayrıca, gideceğiniz ülkenin döviz kuruna göre değişmektedir. Günümüzde örneğin, Avustralya ve Kanada döviz kurları, ABD Doları ve Euro’ya göre daha düşük olduğundan eğitim maliyetiniz de TL değerinde daha düşük olmaktadır.

 

DİL OKULLARINDA ÇALIŞMA İZNİ

Dil eğitimi alırken İrlanda, Dubai, Malta, Avustralya gibi ülkelerde aynı zamanda çalışma izniniz de olacaktır. Work and Study programlarımızda part-time veya full-time çalışma izni de verilmektedir. Böylece eğitim alırken bir yandan da temel masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Part-time çalışma haftada 20 saat, full-time çalışma iste saat sınırı olmayacak şekildedir. Öğrencilerimize bütçelerini çalışma olmadan hesaplamalarını tavsiye ediyoruz. Böylece bütçenizi zaten ayarlamışken, çalıştığınızda kazanacağınız para da size ayrıca artı gelir olacaktır.

Yurt dışı dil okulları çalışma izni için uzun dönem Work and Study programlarını tercih etmelisiniz. 6 ay ve üzeri olan uzun dönem programlarında, birçok ülkede eğitim süreniz boyunca çalışabilirsiniz. Dubai’de ise daha uzun süre çalışabilmeniz mümkündür. Örneğin temsilcisi olduğumuz ES Dubai dil okullarında, uzun dönem eğitimlerde 1 yıla kadar vize verilebilmektedir. Böylece bu 1 yıllık sürede, okurken çalışmanın dışında okulunuz bittikten sonra da 6 ay daha çalışma imkanınız olacaktır.

Yurt dışı dil okulları vize işlemleri

Yurt dışı dil eğitimlerinde, vize işlemleriniz ücretsiz olarak Front Vize birimi tarafından yapılmaktadır. Kısa dönem veya uzun dönem öğrenci vizeleri veya kısa süreli bazı eğitimlerde turistik vize işlemleri için vize başvurusu, evrak kontrolü ve vize formlarının doldurulması tarafımızca yapılır. Profesyonel vize ekibimizle, en doğru şekilde vize başvurusu, danışmanlık işlemlerimiz dahilindedir.

Konaklama seçenekleri

Eğitiminiz için tercih ettiğiniz ülke ve seçeceğiniz okul için konaklama planlaması da tarafımızca yapılmaktadır. Aile yanı, yurt veya paylaşımlı öğrenci evi konaklamalarında kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği seçimi; tek kişilik veya paylaşımlı konaklama gibi tercihler doğrultusunda planlamanızı yapmaktayız. Böylece eğitiminizi alırken günlük hayatınızı nasıl geçireceğiniz konusunda endişeleriniz ortadan kalkar.

Konaklama için eğitim tarihinizin belirlenmesi gerekiyor. Belirlenen tarihte kursunuza başlamadan önce, kalacağınız yer de hazır oluyor. Pazartesi günü eğitime başlayacaksanız Cumartesi gününden konaklamanıza yerleşebiliyorsunuz. Böylece dikkatinizi eğitiminize ve kişisel gelişiminize vererek daha rahat bir süreç yaşamanız hedeflenmektedir.

Yurt dışı dil okulları başvuruları

Yurtdışında dil kursları alacağınız okullarda başvurular yıl boyunca açıktır. Ne zaman eğitimine başlamak isterseniz, öncesinde kayıt olup başvurunuzu başlatabilmekteyiz. Elbette başvuru, rezervasyon ve vize süreçlerini de hesaba katarak erkenden kayıt olmalısınız. Böylece planlarınızda aksama olmadan, istediğiniz tarihte veya ona en yakın tarihte kurslara başlayabilirsiniz.

Yurt dışı dil okulları başvurularında, okulların kampanya dönemleri de önemlidir. Temsilcisi olduğumuz birçok okulda belli dönemlerde ek indirimler gibi avantajlar vardır. Belirlenen fiyatlardan kayıt işleminizi yaparak, fiyat artışlarından veya kur artışından etkilenmezsiniz. Ayrıca erken kayıtlar, konaklamanızı önceden ayırtabilme imkanı sağlar.

Yurt dışı dil okullarında, istediğiniz ülkede eğitim almak için;

-İsterseniz ücretsiz bilgi istek formumuzu doldurun ve sizi arayıp ücretsiz bilgilendirme yapalım

-Dilerseniz ofisimize telefon veya WhatsApp üzerinden ulaşın

-Ofisimizi ziyaret etmek isterseniz iletişim bölümünde ofisimizin konumunu görebilirsiniz.