Malta Dil Okulları

Malta dil okulları tıpkı İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya gibi ana dil seviyesinde İngilizce eğitim vermesi sebebiyle binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Akdeniz’in güneybatısında yer alan bir ada ülkesidir. İtalya ve Tunus’a yakın olan Malta turizm ve eğitim amacıyla çok fazla turist alan bir ülkedir. En popüler ve okulların yer aldığı şehirler Sliema, St. Julian’s, Valetta ve Swieqi’dir.

Malta’da dil eğitimi alabileceğiniz birçok dil okulu mevcuttur. Bu okullarda Maltalı, İngiliz ve Britanyalı eğitmenler ile eğitim verilmektedir. Avrupa’da İngilizce dil eğitimi almak için hem uygun bütçeli hem de kaliteli dil okulları tercih edenler için en uygun seçeneklerden biri Malta’dır.

Malta Dil Okulları Eğitimleri

Malta dil okulları, öğrenciler için 1 haftadan 6 aya kadar İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. Eğitimler yıl boyunca ve hemen her hafta başlayacak şekilde sunulabilmektedir. Özellikle İngiltere ve ABD merkezli birçok okulun Malta’da şubesi bulunmaktadır. Bu sebeple köklü ve kaliteli eğitim imkanları mevcuttur. Yurt dışı dil okulları içerisinde birçok popüler okul Malta’da yer almaktadır.

Dil eğitimi almak için bütçenizi planlamanız ve geçerli bir pasaportunuzun olması yeterlidir. Okullarda bulunduğunuz sürede, birçok uluslararası öğrenci ile birlikte eğitim alacaksınız. Bu da farklı ülkelerden gelen arkadaşlarınızla konuşma pratiği yapmanız ve daha kolay sosyalleşmenizi sağlayacaktır. İtalya, İspanya, Çin, Kore gibi birçok ülkeden öğrencilerle, aynı zamanda farklı kültürler öğrenebilirsiniz.

malta dil okulları dil eğitimleri
Malta Dil Okulları

Malta’da Dil Eğitimi ve Avantajları

Maltada dil okullarında eğitim almanın bütçe, vize, çalışma izni gibi avantajları vardır. Özellikle uzun dönem eğitimlerde çalışma izni bulunması sebebiyle, yaşam maliyetlerinizi çalışarak karşılayabilmeniz mümkündür. Ayrıca yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen adaylar, kısa sürede IELTS, TOEFL gibi sınavlara hazırlanabilir.

Malta’da dil eğitiminin avantajlarını şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Uygun eğitim ücretleri
 • Uzun dönemde çalışma izni imkanı
 • Uluslarası öğrencilerin fazlalığı sebebiyle kolayca sosyalleşme
 • Ulaşım probleminin olmaması
 • AB ülkelerinde serbest dolaşım
 • Konaklama dahil paket program planlamaları

Malta Dil Okulları Maliyetleri

Malta dil okullarında ücretler birçok okulda, konaklama dahil paket şeklinde belirlenmiştir. Vizede kolaylık olması açısından konaklamalar da dahil edilir. Ayrıca Malta’da bireysel olarak konaklama bulmanız, öğrenci ve turist yoğunluğu sebebiyle pek kolay değildir.

Dil okulları ücretleri en az 2 en çok 24 hafta olarak belirlenmektedir. Aşağıda örnek okul ücret hesaplamalarını görebilirsiniz.

Clubclass Dil Okulu: 24 Hafta dil eğitimi + 2 kişilik apart konaklama: 5500 Euro

ESE Malta Dil Okulu: 12 Hafta dil eğitimi + Ekonomik apart konaklama: 3870 Euro

English Path Malta Dil Okulu: 8 Hafta dil eğitimi + 2/3 kişilik öğrenci yurdu konaklama: 2887 Euro

**Fiyatlar örnektir ve başvurulan tarihe göre değişkenlik göstermektedir.

Yukarıda görünen örnek hesaplamalar 2023 yılına ait promosyonlu okul ücretleridir. Eğitim almak istediğiniz süreye, eğitim yoğunluğuna ve bütçenize göre karar verebilirsiniz. Uzman danışmanlar eşliğinde, bütçenize ve planlamanıza göre sizler için en uygun okulu sunmaktayız.

Malta’da konaklama genellikle öğrenci yurtları veya apartlarda sunulmaktadır. Aile yanı konaklama Malta’da pek önerilmez. Öğrenci apartları veya yurtlar genellikle okula yürüme veya bisiklet mesafesindedir. Maltanın yüzölçümü ve konaklamaların yakınlığı nedeniyle öğrenciler genellikle yürüyerek ulaşım sağlamayı tercih etmektedir. Yaz aylarında hava sıcaklığı genellikle 30-32 dereceyi geçmemektedir. Kış aylarında ise en düşük 12-13 derece gözlemlenir. Öğrenciler genellikle iklim ve ulaşım anlamında problem yaşamamaktadır.

Grand Harbor Malta
Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları ve Vize İşlemleri

Dil eğitimi amacıyla Malta’yı tercih eden öğrenciler, eğitim alacakları süreye göre vize alırlar. 12 haftaya kadar olan eğitimlerde C tipi (Schengen) vizesiyle eğitim alınmaktadır. Uzun dönem 13-24 hafta arası eğitimlerde ise D tipi öğrenci vizesi alınması gerekmektedir.

Schengen vizesi (C tipi vize), Schengen ülkelerinde 90 güne kadar kalabilmenize imkan vermektedir. Bu sürede de 12 haftaya kadar eğitim alınabilmektedir. Uzun süreli eğitimlerde D tipi ulusal vize (öğrenci vizesi) başvurusu yapılarak seyahat edilir. Malta’ya vardığınızda göç idaresine giderek oturum işlemleri yapmalısınız.

Yeşil Pasaport ile vize gerekli mi?

Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahibi iseniz, 12 haftaya kadar vize almanıza gerek yoktur. 3 ay ve daha kısa süreli eğitimler için vize almadan eğitiminize başlayabilirsiniz. Yeşil pasaport sahibi olup Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin 2-4 hafta öncesinden kayıt olmaları yeterli olacaktır. Yine de konaklama ve sınıf müsaitliği için, erkenden başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Dil Okullarında Çalışma İzni

Malta’da dil eğitimi alırken, çalışma izni bulunmaktadır. 13 hafta ve üzeri eğitimlerde, ilk 12 haftadan sonra çalışma imkanınız bulunmaktadır. Elbette çalışmanızın anlamlı bir süreyi kapsaması için, 24 hafta dil eğitimi alınması tavsiye edilmektedir. 24 hafta yani 6 aylık bir dil eğitiminde, ilk 3 aydan sonra yasal çalışma izni alabilirsiniz. Restoran, kafe, otel, çağrı merkezleri, çeşitli ofis işleri gibi iş yerlerinde çalışma imkanınız bulunmaktadır.

Asgari ücret Malta’da 835 Euro’dur. Part time çalışma izniyle, haftada 350-500 Euro arasında gelir elde edebilmeniz mümkündür. Böylece yeme, içme ve sosyal giderlerinizi kazandığınız parayla kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

BİLİNMESİ GEREKENLER
 1. Uzun süreli eğitimlerde ilk 3 aydan sonra çalışabilirsiniz
 2. Malta’da Maltaca konuşulduğu doğru değildir. Yerel halk Maltaca konuşsa da, herkes İngilizce bilir. Eski bir İngiliz sömürgesi olması sebebiyle Malta’da İngilizce çok yaygındır
 3. Klimalar genellikle ücretlidir ve bozuk para ile çalışır
 4. Okullar aile yanı konaklama çoğunlukla sunmamaktadır
 5. Okul tatillerinizde diğer Avrupa ülkelerine vizesiz gidebilirsiniz
 6. Konaklamalarda yerler çok erken dolmaktadır
 7. Tarihi yerler Gozo adasında yer alır

 

Malta’da dil eğitimi almak için;

-İsterseniz ücretsiz bilgi istek formumuzu doldurun ve sizi arayıp ücretsiz bilgilendirme yapalım

-Dilerseniz ofisimize telefon veya WhatsApp üzerinden ulaşın

-Ofisimizi ziyaret etmek isterseniz iletişim bölümünde ofisimizin konumunu görebilirsiniz.